Međunarodno prvenstvo Srbije

Hrvatski juniorski reprezentativac Luka Ban (BK Medvedgrad) osvojio je srebro u pojedinačnoj konkurenciji, te broncu u paru s Josipom Meglićem (BK Zagreb Maksimir) na vrlo jakom Serbian U17 Internationalu, međunarodnom turniru do 17 godina starosti. Turnir je ugostio grad Novi Sad, koji će Luka sigurno pamtiti po dobrome. U finalu je nakon tri gema izgubio od najboljeg igrača Srbije do 17 godina, Sergeja Lukića (21:16, 16:21, 7:21), no pokazao je da je jednako kvalitetan, ako ne i kvalitetniji od svog suparnika.

Ono što je presudilo u korist mladog igrača iz Srbije je snaga. Luka je sredinom drugog gema ostao bez "benzina" što je Lukić, koji je imao znatno lakši put do finala iskoristio. Luki je u nedjelju, kada su na rasporedu bila polufinala i finala, trebalo sat vremena da slomi turskog predstavnika Sezgina Kelebeka s 2:1 u gemova, da bi onda svega sat kasnije morao ponovno na teren. I u prethodna dva dana je imao nekoliko vrlo teških i jakih mečeva koji su ga iscrpili, pa je u završnici nedostajlo samo malo snage.

Luka je pokazao da napreduje iz turnira u turnir, te da je samo pitanje vremena kada će se u ovoj godini popeti na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Kruna godine za njega i sve naše U17 reprezentativce bit će nastup na Europskom prvenstvu u Pragu, koji je na rasporedu u studenom.

Ban i Meglić opravdali su ulogu trećih nositelja, te su u konačnici osvojili broncu. U polufinalu su bolji bili Poljaci, koji su u konačnici i osvojili zlato. U prvom gemu nisu bili na "radnoj temperaturi" pa su ostali na 8, no u drugom su zaigrali puno bolje i malo je nedostajalo da odvedu meč u 3. gem (19:21).